Teenused
Nii nagu väline elu vajab sinu tähelepanu ja hoolt, vajab seda sinu sisemaailm.
Holistiline regressiooniteraapia
Holistiline regressiooniteraapia näeb inimest kui tervikut – sinu keha, mõtted, tunded ja vaim on ühendatud. Nad mõjutavad üksteist igas hetkes. Holistiline regressiooniteraapia kaudu saame teadvustada seoseid oma mõtete, tunnete ja keha vahel ning luua sisemaailmas selgust ja tasakaalu.
Kõik mis sinu elus toimub, peegeldab sinu sisemaailma. Sisemaailm on justkui aed, kus on vaja umbrohtu kitkuda ja osa taimi aegajalt ümber istutada, nii on ka sinu sisemaailmas uskumusi, mis on oma aja ära elanud. Holistiline regressiooniteraapia võimaldab näha seoseid uskumuste ja kahjulike käitumismustrite vahel ning neid muuta positiivsemaks
Holistilise teraapiaga on võimalik abi saada suhteprobleemide puhul nagu näiteks kaassõltuvus või suhtesõltuvus. Samuti annab teraapia võimaluse mõista ja leevendada valu seoses lapsepõlve südmustega.
Teraapiasse võid tulla ka siis, kui oled kaotanud elus sihi ning sa soovid liikuda sisemise tasakaalu ja rahu poole. Õnn ja rahulolu algavad oma sisemaailma teadvustamisest ja teadlikust ümberkujundamisest.
Mis toimub teraapia seansi ajal? Holistilise teraapia seanss koosneb vestlusest ja rännakust. Vestluse ajal räägime olulistest teemadest, nagu sinu lapsepõlv, praegune elu, suhted tööl ja kodus. Holistilise neliku eel saadan sulle küsimustiku, mis aitab sul sõnastada enda probleemi ja teraapia eesmärke. Nelikus räägime alati läbi ka eelmise rännakul kogetud tunded, sümbolid ja sündmused.
Rännak toimub meditatiivses seisundis, pikali teki all lamades. Meditatiivses seisundis on sul võimalik terapeudi kaasabil teha muudatusi oma alateadlikes mõttemustrites ja uskumustes, kuna aju töötab sel ajal teistmoodi. Selles seisundis on võimalik rännata ajas ja ruumis, minna tagasi sündmuste juurde, kus probleemid on alguse saanud ja vabastada emotsionaalseid blokeeringuid.
Holistiline nelik on teraapiaprotsessi alguspunkt, kus teemad ja tunded alles hakkavad lahti kooruma. Kui neliku lõppedes tekib arusaamine, et sul on veel olulisi teemasid, mida peaks uurima siis on alati võimalik tulla lisaseanssidele.
Lisaseansid toimuvad sinu enda valitud aegadel ning ei pea toimuma lähestikku.
Kui sa oled kunagi varem neliku juba läbi teinud siis on võimalik tulla üksikutele seanssidele, et enda sisemaailmas uuesti korda luua.
Kui sa tunned, et neli seanssi kahe nädala jooksul on sinu jaoks liiga intensiivne, siis on võimalik kohtuda kord nädalas, et jõuaksid kogemused ja teadmised integreerida.
Kirjuta mulle kert@hingamistuba.ee. Seansi pikkus on 3 -3,5 tundi
Nõustamine
Nõustamisele oled oodatud, kui sa oled eluga ummikus ja ei tea mida edasi teha. Tule räägime ja otsime koos lahenduse. Saame koos arutada, kuidas liikuda edasi, kas jätkata nõustamisega või hoopis vabastava hingamise, holistilise regressiooniteraapia või TRE-ga.
Olen viimased aastad keskendunud kaassõltuvuse uurimisele.Alates 2020 kevadest pakun individuaalset nõustamist mis põhineb 12 sammu metoodikal. Kui sa oled kasvanud üles sõltvusprobleemiga, vägivaldsete või väga hõivatud vanematega, siis tõenäoliselt on sul raskusi enda piisavaks tunnistamise ja oluliseks pidamisega. Sa sead teised endast ettepoole. Need on kaassõltuvusele omased tunnused.
Oled oodatud nõustamisele enne holistilist nelikut. Saame rääkida praegusest olukorrast ja sellest mida sa tahad muuta, millisesse seisundisse jõuda. Paneme paika sinu soovid ja kaardistame võimalused.
Kasutan nõustamisel sageli metafoorkaarte, mis aitavad näha olukorra erinevaid külgi. Mõnikord kasutan kunstiteraapiat, mõnikord rollimänge, mõnikord toolitööd. Mulle meeldib olla loominguline ja kasutada enda mitmekülgset terapeudi tööriistakasti.
Olen õppinud ka kogemusnõustajaks. Kogemusnõustaja ei ole psühholoog, see ei ole teraapia. Kogemusnõustajana olen sinuga ühel lehel ja suudan sind mõista, kuna olen ise läbinud samasuguseid olukordi. Olen kogenud raseduse katkemist, olnud väga noor ema, üksikema, elanud keerulises suhtes, lahutanud pika abielu, kogenud mahajäetuse tunnet, olen ka ise maha jätnud, olen põgenenud sõltuvustesse ja kaassõltuvusse, olen ületöötanud ja läbi põlenud, kogenud emotsionaalset, vaimset, füüsilist, seksuaalset väärkohtlemist. Olen kogenud sõltuvussuhte piinarikast haaret ja ka seda kuidas tõusta püsti ning tunda, et minu elu on minu kätes ja on elamist väärt. Ma armastan oma elu sellisena nagu see on olnud.
Vabastav hingamine
Hingamise teadlik muutmine on kõige kergemini kättesaadav vahend, et muuta oma elu. Vabastava hingamise praktika tõstab energiataset, vabastab kogunenud emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid ning aitab integreerida emotsionaalselt raskeid seisundeid nagu lein
Vabastav hingamine pakub ka ühekordsel praktiseerimisel lõõgastust ning tekitab füüsilise ja hingelise rahulolu tunde. See on hingehoiu praktika, mida on hea teha mõned korrad kuus, et hoida enda hing kergena.
Vabastava hingamine aitab leida üles eluröömu, teadvustada ja aktsepteerida enda tundeid, vajadusi ning võimaldab sul elada rahuldustpakkuvamat elu.
Teadliku hingamise praktikaid on kasutatud aastatuhendeid erinevates kultuurides eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil.
Hõimukultuurides on kasutanud teadlikku hingamist, et terveneda ja saada kontakti esivanemate hingede, kadumaläinud hingeosadega jm eesmärkidel
Indias, Tiibetis ja Hiinas välja arendatud hingamisharjutuste süsteemid (Chi Kung, Tai Chi, Pranajama ), on 2000-3000 aastat vanad ja neid harjutusi praktiseeritakse tänapäevani, kuna nad on tõhusad ja efektiivsed.
Puudulikult hingamine on elu jooksul kujunenud harjumus.
Sageli ei ole inimesed teadlikud kehas asuvatest pingetest, sest nad on stressis olemisega ära harjunud.
Tunne, et hing pitsitab, südames on raske ja ei ole energiat ega jaksu elada on igapäevane kogemus.
Paljud inimesed hingavad seetõttu pinnapealselt rindkeresse, tekitades kehas „ võitle-põgene-tardu“ seisundi. Pidev valmisolek võitluseks väsitab nii sinu keha kui vaimu.
Sellistel puhkudel aitab hästi vabastav hingamine või joogatunnis õpetatav teadlik hingamine, kus sind juhendatakse ja õpetatakse enda hingamist jälgima ja muutma. Teadlikult hingates aitad nii oma keha kui hinge.
Mis juhtub seansi ajal?
Vabastavat hingamist on soovitav praktiseerida koos juhendajaga, sest sügav ühendatud hingamine viib sügavale muutunud teadvuse seisundisse ja sa saad ühenduse enda alateadvuses oleva materjaliga.
Hingamisseansi ajal kogetud tunded võivad olla seotud sündmustega olevikus, minevikus või sünnimomendil. Juhendaja kohalolu ja hea ettevalmistus on sellistel puhkudel väga olulised.
Teadlikku hingamist praktiseerides on erinev mõju olenevalt sellest, kas sa hingad rindkeresse või kõhtu, kas läbi suu või läbi nina. Vahe on selles, millist eesmärki sa soovid selle seansi läbi saavutada. Kõike seda täpsemalt saab sulle seletada individuaalseansil hingamisõpetaja või hingamisgrupi läbiviija.
Abistavate elukutsete esindajad näiteks nagu õpetajad, kasvatajad, näitlejad, lauljad, arstid, nõustajad, psühholoogid unustavad kergesti enda vajadused ning on ühel hetkel vastamisi läbipõlemise ja eluväsimusega.
Vabastava hingamise pikaajalise praktiseerijana olen märganud, et inimesed kes sellega pidevalt tegelevad on helgemad, paindlikumad ja usaldavamad elu suhtes.
Vabastav hingamine ei ole soovitav juhul, kui sa tarvitad hetkel psühhoosiravimeid, sul on skisofreenia või sa oled väga ärev.
Kui sul on kahtlusi , kas vabastav hingamine sulle sobib, siis palun pea oma raviarstiga enne selles osas nõu. Pean oluliseks kõikide abistavate elukutsete inimeste koostööd ühise eesmärgi saavutamise nimel, mis on sinu psüühiline ja füüsiline heaolu.
Sügavat hingamist soovides, Kert Grünberg
TRE
TRE – ( trauma release exercises) trauma ja stressi harjutused
Sa oled oodatud TRE individuaaltundi kui sa koged, et sinu keha on pinges, uinuda on raske, ärevus on kõrge, alaseljas on valud, seedimine on häiritud, seksuaalsus on pärsitud.
TRE tunnis koged sa sügavat lõõgastust ja meele rahunemist. Harjutused mõjutavad peamiselt jalgade, kõhu ja alaselja lihaseid.
TRE harjutusi saab iseseisvalt kodus edasi praktiseerida, kui oled eelnevalt osalenud grupitundides või seanssidel ning sa oled õppinud jääma kohale ja teadlikuks.
Selleks, et saada harjutused selgeks ning tunda end turvaliselt vabaneva energia ja emotsioonidega, on soovitav käia kolm kuni neli korda TRE grupis või individuaalseansil. Individuaalseanss kestab 2 tundi.
Enne TRE individuaalseansil osalemist saadan sulle meditsiinilise ankeedi, kus on küsimused sinu füüsilise ja emotsionaalse ajaloo kohta.
Harjutused on koostatud tai chi, jooga ja bioenergeetika baasilt. TRE looja David Berceli töötas aastaid kriisipiirkondades Liibanonis ja Aafrikas ja ta soovis leida meetodit, millega aidata sõjakoledustest traumeeritud inimesi.
Berceli koostas harjutusteseeria, millega saab ellu äratada keha instinkti, mis aitab närvisüsteemil rahuneda. TRE harjutused panevad kergelt vibreerima. Harjutuste mõju närvisüsteemile on teadluslikult uuritud ja tõestatud. www.traumaprevention.com
TRE harjutused ei ole soovitavad, kui sul on tugevad paanikahäired, väga kõrge vererõhk, südamerütmihäired, glaukoom, kui sul on olnud hiljuti operatsioon, põletik või luumurd, kui sul on süda haige või sa oled rase.
TRE harjutused sobivad hästi, kui sul on vaja hoida enda igapäevane stressitase madalal, ärevushäired, depressioon, alaselja valud või on probleemid orgasmi, rasestumisega.
Olen rõõmuga valmis sind toetama TRE harjutuste tutvustamisel. Lõpetasin TRE koolituse augustis 2013. Minu õpetajad olid Ole Ry ja Susanne Anders Taanist.
Meeldiva kohtumiseni, Kert Grünberg ( kert@hingamistuba.ee)